PROGRAM NA MÍRU


Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi (HPSP)

Pro dospělé osoby se znevýhodněním

Jsme Váš průvodce do světa hiporehabilitace a animoterapie, moderních metod léčby, které osvěží vaši mysl a povzbudí vaše tělo. Prozkoumejte své hranice a objevte nové možnosti díky našim unikátním terapeutickým programům.

Cílem HPSP  je komplexně působit na osobnost klienta v nehodnotícím prostředí a posilovat tím jeho sociální dovednosti. Prostřednictvím aktivit se otevírají témata, která jsou u klienta aktuální. Využívá se rovného postavení klienta a instruktora.

Při práci s koněm nebo okolo koní dochází k mnoha situacím, na kterých lze názorně demonstrovat sociální dovednosti díky přítomnosti a aktivitě koně.

Motivací a posilováním sociálních kompetencí postupně vedeme klienta k samostatnosti a způsobu života, který je ve společnosti vnímán jako běžný. 

Vlivy na osobnost klienta:

Posílení sebevědomí a sebeuvědomění, úprava emotivity, odbourání nedůvěry, úzkosti a strachu, tlumí hyperaktivitu, antipatii a agresivitu, rozvíjí spolupráci a komunikaci, vytváří pocit zodpovědnosti, užitečnosti, vztah k pořádku, vytrvalosti, houževnatosti a soutěživosti, podporuje kreativitu, rozvoj samostatnosti a kolektivnosti.

Sním na koni v lese

Pro děti od 3 let, pro dospělé

Nabízíme unikátní zážitek - vodění na koni formou procházky do malebného lesa. Naše služby jsou přístupné pro všechny i nejzdce, a proto máme k dispozici nasedací rampu, abychom zajistili pohodlné a bezpečné nasedání na koně.

Součástí programu je také seznámení se s ostatními zvířátky v centru a zodpovíme Vám jakékoliv otázky, které se týkají naší činnosti a zvířat.

Takže pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v náručí přírody a v souladu se zvířecím světem, neváhejte nás kontaktovat. Pojďte si s námi užít jedinečnou chvíli na hřbetě našich milovaných koní a odnesete si s sebou krásné vzpomínky a nové poznatky o chovu zvířat. 

Není tohle náhodou práce? 

Pro děti od 8 let, pro dospělé, pro znevýhodněné osoby

Péče o zvířata Vám nabízí nejen možnost zlepšit své fyzické zdraví, ale také přináší významné a smysluplné zaměstnání, které může obohatit kvalitu našeho života. U nás máte jedinečnou příležitost aktivně se zapojit do různých činností kolem koní, koz, koček a králíků. Budete se podílet na důležitých úkolech, jako je doplňování vody, úklid výběhů, krmení zvířat a celková péče o naše miláčky jako je čištění koní, mytí koně v rybníčku, zaplétání hřívy, apod..

Klademe také důraz na vedení dětí k rozvoji pracovních návyků. Pro ně je to nejen zábava, ale i cenná výuka v oblasti ekologie, zemědělství a chovu zvířat. Vytváříme prostor pro rozkvět jejich zájmu o přírodu a zvířata, což posiluje jejich schopnost mít rádi nejen sebe, ale i ostatní. V našem prostředí se děti učí nejen o odpovědnosti a péči, ale také si vybudují důležitý vztah k přírodě a zvířatům. S láskou a respektem k ostatním tvorům v sobě rozvíjejí cennou empatii, což přináší pozitivní změny nejen v jejich vztazích s ostatními, ale také v sebepojetí.

Takže pokud hledáte smysluplnou a obohacující činnost spojenou s péčí o zvířata, neváhejte a připojte se k nám. U nás se nejen skvěle pobavíte, ale také najdete zároveň cenné lekce pro život. Zvířata nás učí mnohému, a my vás rádi provedeme tímto pozitivním a významným zážitkem. Přijďte a prožijte s námi tuto úžasnou cestu plnou radosti, smyslu a lásky ke všem tvorům.